5

Zuzka ti prozradí, co obnáší práce office manažerky projektového řízení

msg life Slovakia » Články » Náš tým » Zuzka ti prozradí, co obnáší práce office manažerky projektového řízení

08. 11. 2021

10 min. čítania

Office manažerka Zuzka nastoupila do msg life Slovakia, aby přímo podpořila projektové a programové manažery. Hledala práci, která ji bude dlhoudobě naplňovat, a rozhodla se, že svoje zkušenosti využije právě u nás. Zajímá tě, jak vypadá běžný den na pozici v PMO a jaké vlastnosti by měl mít úspěšný uchazeč? Zuzka pro tebe připravila malý tahák, který ti pomůže na cestě za vysněnou prací.

Jak dlouho působíš v msg life Slovakia?

V msg life Slovakia působím od března 2020.

Na jakou pozici jsi nastoupila?

Nastoupila jsem na pozici asistent/ka projektového manažera projektového řízení.

Jak ses dostala k projektovému managementu?

Hledala jsem práci, která by mě dlouhodobě naplňovala, ve které bych mohla profesionálně růst, zlepšovat svoje PC dovednosti a jazykové kompetence.

Co tě zaujalo na práci v msg life Slovakia? Proč sis vybrala právě nás?

Nejdřív mě zaujala pracovní nabídka, která se mi zdála náročná, a váhala jsem, jestli se přihlásit, nebo ne. Pojala jsem to jako výzvu, bojovala o místo a dnes jsem šťastná, že mi to vyšlo. Teď chápu, proč jsem absolvovala několik kol pohovorů. Proč jsem si vybrala msg life Slovakia? Věděla jsem, že danou práci chci, a měla jsem dobrý pocit z lidí, kteří se mnou vedli přijímací pohovor, a taky z celkové atmosféry.

Opravdu mile mě překvapil osobní přístup a zájem ze strany budoucího zaměstnavatele. Vážila jsem si tehdy i dnes jeho nasazení a přístupu k zaměstnancům. Firma msg life Slovakia navíc jako jedna z mála firem nabízí širokou škálu benefitů. K tomu se jedná o baby/family friendly společnost, takže dokážu skloubit pracovní povinnosti s rodinnými a soukromými záležitostmi.

Pracovní prostředí msg life Czech Republic
Office manažerka projektového řízení říká: V msg life Slovakia můžu skloubit pracovní povinnosti a soukromé záležitosti

V čem se práce u nás liší od tvých předchozích pracovních zkušeností?

Pracovními podmínkami, atmosférou v kolektivu, firemní filozofií a hodnotou člověka. V msg life Slovakia jsem člověk a ne číslo.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Mohu říct, že jsem nezažila dva stejné pracovní dny za sebou. Každý den je jiný a přináší spoustu výzev, což je dobře. Jinak bych se nudila. Každé ráno i během dne si ale udělám kávu a snažím se socializovat s kolegy, pokud to pracovní povinnosti dovolí. Tato činnost mi na home office chyběla. V podstatě celý den řeším agendu, úkoly a požadavky, které jsou buď pravidelné, nebo takové, které se vztahují na konkrétní mítinky v daném dni.

Na čem pracuješ?

Momentálně pracuji na více projektech. Dvou zákaznických a jednom interním. Je těžké popsat pozici office manažerky projektového řízení, protože máme velmi široké portfolio činností. Záleží na tom, jak dlouho je člověk na této pozici, a taky potřebuje čas, aby nasbíral potřebné zkušenosti a vědomosti z naší branže.

Starám se o to, aby projekty byly po kontroling, organizační a finanční stránce přehledné. A pod tuto charakteristiku se vejde opravdu mnoho činností. Office manažerka projektového řízení je součástí projektového managementu, přímo se podílí na jeho činnostech a podporuje projektového a programového manažera v rámci jeho projektu.

Jaké projekty máš aktuálně pod palcem?

Signal Iduna a VHV.

S kým vším komunikuješ a řešíš případné problémy?

Komunikuji se svými projektovými a programovými manažery, ale také s kolegy, kteří na projektu spolupracují.

Komunikace s projektovým managementem
Zuzka komunikuje s projektovými a programovými manažery, i s dalšími kolegy.

Jaké programy využíváš při práci?

Pracuji s MS Office, většinou (na 99,9 %) pracuji s Excelem. V rámci týmu využíváme i OneNote a samozřejmě PowerPoint. Pro komunikaci a prezentování StarLeaf, Unify, FastViewer. Pracuji i s ERP, JIRA a CRP.

Jaké dovednosti a vědomosti jsou pro tvou pracovní pozici důležité?

Dobré komunikační schopnosti, jazyková zdatnost, klíčové je ovládat Excel na pokročilé úrovni. Kdo není tabulkový typ a nesnáší Excel, bude nešťastný. Důležitá je i vnitřní motivace, chuť učit se nové věci, klid, důslednost, zodpovědnost, umět si určit priority, správně si naplánovat čas a energii na jednotlivé úkoly.

Co máš na své práci nejradši?

Zdokonaluji se v cizích jazycích a v práci s různými programy, zvlášť s Excelem. Vidím na sobě velký pokrok, když to srovnám s tím, jaké vědomosti jsem měla při nástupu do práce. Nevýhodou je časová náročnost.

Jací jsou tví kolegové?

Mí kolegové jsou opravdu skvělí. Jsou přátelští, veselí a vždycky pomůžou. Můžu se na ně spolehnout.

Office manager v msg life Slovakia
Přátelští kolegové vytvářejí příjemnou pracovní atmosféru.

Jaké vlastnosti by měl mít tvůj nový kolega, aby zapadl do kolektivu?

Jednoznačně by měl mít smysl pro humor a určitou dávku entuziasmu.

Tři slova, která tě napadnou, když se řekne msg life Slovakia?

Jistota, stabilita, progress, tvůrčí a přátelské prostředí. (6 slov, nevadí?) 🙂


Zaujala tě Zuzčina práce? Máš zkušenosti v oblasti projektového managementu a dobré organizační schopnosti? Anebo jsi dobrý v něčem jiném? Prohlédni si všechny naše volné pracovní nabídky, pošli nám životopis a absolvuj online pohovor.

 

08. 11. 2021

10 min. čtení

Mohlo by tě zajímat