5

Od studentské brigády k testování softwaru: Jak se z Danky stala IT testerka

msg life Slovakia » Články » Náš tým » Od studentské brigády k testování softwaru: Jak se z Danky stala IT testerka

05. 11. 2021

12 min. čítania

V msg life Slovakia si potrpíme na osobním přístupu ke každému zaměstnanci. A to nejen proto, aby se u nás cítili příjemně, ale především aby měli možnost rozvíjet se a uplatnit se. Za více než dvacet let jsme zjistili, že pokud našim kolegům dáme příležitost vyzkoušet si různé věci a také prostor postupovat, tak je jejich práce nejen baví, ale jsou v ní i opravdu dobří. Skvělým příkladem je kolegyně Danka, která se testování softwaru nikdy předtím nevěnovala, ale přesto získala příležitost podílet se i na mezinárodním projektu.

„Moje první pracovní zkušenost s msg life Slovakia je z léta 2009, kdy jsem se zúčastnila firemního Sommerfestu jako animátorka pro děti,“ vzpomíná se Danka na své začátky ve společnosti. Přestože studovala mezinárodní management a měla možnost působit i v oblasti gastronomie, účetnictví či pedagogiky, rozhodla se nahlédnout i do světa IT. Do bratislavské pobočky nastoupila v prosinci 2009 jako výpomoc do Facility Management týmu, kde se zaměřovala zejména na oblast HR, administrativu, účetnictví, organizaci služebních cest, správu intranetu, přípravu firemních akcí či Office Management.

Okouzlená prací v IT

Danku postupně práce v IT zaujala natolik, že se na magisterském stupni studia rozhodla zaměřit na Management v informačních systémech. „Od kolegů jsem se postupně dozvěděla, kdo co dělá a oddělení testu se mi zdálo správně propojeno s tím, co mě zajímá a k čemu bych mohla splňovat kritéria. Podobným směrem jsem se orientovala i ve výběru předmětů ve škole. Uvědomovala jsem si, že mě samotný vývoj softwaru a všechno kolem jeho fungování zajímá,“ doplňuje Danka. Poznat svět IT blíže mohla i díky pružné pracovní době, protože potřebovala čas i na denní studium na vysoké škole.

Netrvalo dlouho a ambiciózní studentka získala možnost podílet se i na zahraničním projektu. „V posledním semestru studia jsem dostala první testerskou pracovní příležitost. Šlo o americký projekt a velmi jsem se z té práce těšila zejména kvůli využití angličtiny – ve Facility Managementu jsem jazyky využívala jen zřídka,“ popisuje Danka své první zkušenosti s testováním. Po studiu naše společnost Danku oslovila s nabídkou práce a následně se začala školit i na pozici regresní testerky, ve které setrvala přibližně tři roky. Absolvovala různá základní školení a v oblasti testování softwaru se Danka vzdělává dodnes.

Danka se vypracovala na místo testerky
Práce na testerské pracovní pozici Danku baví, neustále se vzdělává a učí něco nového.

Prostor pro neustálé vzdělávání

„Testerská práce má tak široký záběr, že je ideální neustále se vzdělávat v mnoha aspektech. Testování, vývoj aplikací, orientování se v pojišťovnictví či konkrétních požadavcích klienta, ale i práce s lidmi, vše to spolu souvisí a čím více se člověk vzdělává, tím lépe vidí dané souvislosti,“ tvrdí IT testerka Danka. Podle jejích slov je v této sféře stále prostor vzdělávat se a zlepšovat. Ať už se jedná o jazyky, počítačové dovednosti, práci s lidmi, řízení času, eliminaci a zvládnutí stresových situací nebo uvědomění si, že každý problém je řešitelný. „Teorii si člověk odnese z odborných kurzů, občas si na ni vzpomene v praxi, něco může aplikovat, ale jen díky postupným zkušenostem a kolegům se dostává zase o krůček dál,“ dodává. Právě kolegové byli jedním z hlavních důvodů, pro který se Danka rozhodla pro práci v msg life Slovakia.

„V msg jsem měla vždy velmi šikovné, přátelské a vzdělané kolegy. V úzkém pracovním kolektivu jsme se v době mého působení rozrostli ze dvou na šest velmi různorodých a zajímavých osob. Kromě manžela jsem zde poznala i dlouholeté kamarády. Pamatuji si, že už na začátku se mi zdáli být všichni ve společnosti velmi příjemní a přátelští, vládla tam rodinná atmosféra,“ tvrdí Danka. Velmi rychle si dokonce sedla i se zahraničním týmem: „Těšila jsem se z osobního setkání s kolegy, se kterými jsem dennodenně trávila hodiny v telefonickém kontaktu. Pamatuji si mé velké překvapení, když jsem neuměla ty lidi absolutně přiřadit k fotografiím, ze kterých jsem je znala nebo obrazu, který jsem si o nich vytvořila. Zároveň mi však byli povědomi podle hlasu.“

V práci jako doma

Danka má při testování softwaru nejraději pocit dobře odvedené práce. Kromě toho ráda zaškoluje kolegy, protože ji naplňuje, když vidí, že zadání porozuměli a práce je baví stejně jako ji. V msg life Slovakia je spokojena i díky přístupu firmy k pracovníkům.

„Díky msg věřím v zaměstnavatele, kterým záleží na spokojenosti zaměstnanců po všech stránkách. Kolegynky v msg se starají o to nejpříjemnější pracovní i přátelské prostředí a benefity. A to nemluvím o osobním až rodinném přístupu vedení k požadavkům či problémům zaměstnanců. Od začátku jsem se zde cítila příjemně a postupem času už jako doma. Jsem hrdá, že pracuji ve společnosti, která se o pracovníky příkladně stará. Zpočátku jsem byla dokonce velmi mile překvapená, že jsem vždy dostala otázku, zda mám zájem konkrétní úlohu vykonávat,“ doplňuje Danka.

Výhody práce v msg life Slovakia

Aktuálně je Danka na mateřské dovolené a na práci v IT společnosti se proto dívá z jiného úhlu. „Jako matka tří dětí si dnes uvědomuji výhody flexibilní pracovní doby, částečných úvazků nebo i rodinné atmosféry ve společnosti, která nebrání občasné návštěvě dětí ve svých prostorách. Kromě toho mi msg přináší pocit pracovní stability, což si jako matka také vysoce cením. Po mateřské dovolené nyní pro mě představuje velkou výzvu také návrat do firmy, zároveň se však těším na nové úkoly. Práce zde byla vždy různorodá a velmi mě bavila,“ dodává Danka.


Pokud tě příběh naší IT testerky zaujal, neváhej a prohlédni si naše volné pracovní nabídky. Možná tě mezi nimi osloví pozice, která tě donutí přehodnotit aktuální pracovní místo, případně změnit profesi, jak to udělala i Danka. Práce v IT oblasti je vždy velmi dobře placená a snadno si v ní najdeš volné pracovní místo. Mnohé z pracovních pozic jsou aktuálně v režimu částečného Home Office či Full Remote.

05. 11. 2021

12 min. čtení

Mohlo by tě zajímat