5

Michal ti prozradí, co obnáší práce Java vývojáře v msg life Slovakia

msg life Slovakia » Články » Náš tým » Michal ti prozradí, co obnáší práce Java vývojáře v msg life Slovakia

08. 11. 2021

10 min. čítania

Michalova kariéra softwarového developera začala už během jeho inženýrského studia. Před dvěma lety se rozhodl pro změnu zaměstnání. Na práci v msg life Slovakia ho zaujalo nejen finanční ohodnocení, ale taky lidský přístup. Má rád úkoly, při kterých se může naplno realizovat, a oceňuje flexibilitu v pracovní době.

Jak dlouho působíš v msg life Slovakia?

Letos v září to byly dva roky, co jsem nastoupil do firmy.

Na jakou pozici jsi nastoupil?

Nastoupil jsem na pozici softwarového developera.

Jak ses dostal k programování?

K programování jsem se dostal na vysoké škole. Po maturitě jsem se rozmýšlel, jestli budu studovat management, nebo IT. Dostal jsem jedinečnou možnost osobně si popovídat s děkanem Fakulty informatiky a informačních technologií ohledně možností, které studium na univerzitě nabízí, a nakonec jsem si tuto univerzitu vybral. Přestože jsem si nebyl jistý, co chci v budoucnu dělat, ještě během inženýrského studia jsem se nechal zaměstnat jako salesforce developer. A tam začala moje kariéra software developera. Rok po škole jsem nastoupil do msg life Slovakia.

Co tě zaujalo na práci v msg life Slovakia? Proč sis vybral právě nás?

Z personální agentury mě oslovili s více nabídkami na pozice developera s Javou. V té době jsem byl ještě zaměstnaný, ale rozhodl jsem se pro změnu. Nejvíc mě kromě platu přesvědčilo to, že se jednalo o mnohem menší firmu a ne korporát. Navíc byly všechny ostatní nabídky až příliš procesní a já jsem měl pocit, že jim víc záleží na firmě než na lidech.

V čem se práce u nás liší od tvých předchozích pracovních zkušeností?

V předchozím zaměstnání jsem sice měl dobrý kolektiv, ale znali jsme se jen v rámci našeho týmu. Reálně jsem blíž nikoho neznal. Tady mám taky dobrý kolektiv, ale většinu svých kolegů znám osobně.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Mám většinou klidné pracovní dny. Ráno se nasnídám, dám si kávu a pokecám s kolegy. Následně si projdu maily a začnu řešit úkoly, které jsem si předem naplánoval. Samozřejmostí je pauza na oběd a odpolední kávu. Když potřebuju vypnout, jdu si zacvičit do firemního fitka nebo se objednám na masáž.

Občas se v kalendáři objeví i nějaký ten meeting. Někdy se ovšem stane, že je den trošku náročnější. Například se vyskytne problém, který je nutné urgentně vyřešit a okamžitě ho fixnout. V takovém případě musím odložit svou práci a naplánované úkoly a okamžitě se věnovat problému. Stane se, že potom své naplánované věci nestihnu dokončit. Takových dnů je ale naštěstí málo.

Co je náplní tvé práce? Na čem aktuálně pracuješ?

Aktuálně jsem na jednom interním projektu. Mým úkolem je práce na komponentu pro msg.Life Factory. Odhaluji a opravuji nalezené nebo nahlášené chyby, implementuji požadavky. Tento komponent vytváříme od základů, konfigurujeme ho a nastavujeme jeho vývojové prostředí. Dělám ovšem taky analýzy řešení problémů, takže zjišťuji, jaké existují možnosti řešení konkrétních problémů. A stejně tak mám za úkol i analýzu způsobů migrace dat.

S kým při práci komunikuješ a řešíš případné problémy?

Na tomto interním projektu spolupracuji se dvěma kolegy v Bratislavě a s týmovým vedoucím v Německu. Někdy komunikuji i s projektovým architektem, který je též z Německa. Chyby si hlásíme interně, protože nemáme testery. Na předešlém projektu jsem komunikoval i s testery, kteří nám chyby nahlašovali přes systém Jira.

Na jakém projektu právě pracuješ?

Pracuji na interním projektu IAM – identity access management. Je to v podstatě projekt, ve kterém pracujeme na tvorbě bezpečnostního komponentu pro náš produkt.

Software developer v msg life Slovakia
Michal aktuálně pracuje na projektu bezpečnostního komponentu.

Máš zkušenosti i s jinými projekty v rámci msg life Slovakia?

Ano, dělal jsem na ZVK projektu, což byl projekt pro dvě německé pojišťovny, které používaly velmi podobný systém na správu pojištění.

Jaké aplikace a programy využíváš při práci?

Nejčastěji používám Java a Eclipse. Při tvorbě kódu používám Maven a aplikace mi běží na JBoss a WildFly.

Jaké dovednosti nebo vědomosti jsou pro tvou pracovní pozici důležité?

Jako developer musím mít jednoznačně znalost Javy, samozřejmě taky vědomosti co se týká databází a SQL. Na předešlém projektu jsem potřeboval německý jazyk, aktuálně využívám spíš angličtinu. Kromě toho je důležitá i preciznost a analytické myšlení.

Co máš na své práci nejradši a co spíš nemáš rád?

Líbí se mi naše benefity, pravidelně využívám fitko a masáže. Momentálně na home office mi hodně chybí naše káva. Dále je pro mě důležitá flexibilita v pracovní době, teambuildingy a využívám i jazykové kurzy, teď zrovna máme online výuku.

Jací jsou tví kolegové?

Mí kolegové jsou v pohodě, rádi pomůžou a někteří se aktivně věnují sportu, což mě taky hodně potěšilo. Když to jde, jdeme si zaběhat nebo se přihlásíme na nějakou sportovní akci.

 

Developer Michal
Michalovi na home office nejvíc chybí naše káva.

Jaké vlastnosti by měl mít tvůj nový kolega, aby zapadl do kolektivu?

Měl by být milý, trpělivý, ochotný a komunikativní. Jsme dobrý kolektiv, není těžké mezi nás zapadnout.

Tři slova, která tě napadnou, když se řekne msg life Slovakia?

Posilovna. Přístup. Pojištění.


Zaujala tě Michalova práce? Máš zkušenosti s programováním v jazyce Java a baví tě hledat řešení problémů při vývoji softwaru? Anebo jsi dobrý v něčem jiném? Prohlédni si všechny naše volné pracovní nabídky, pošli nám životopis a absolvuj online pohovor.

08. 11. 2021

10 min. čtení

Mohlo by tě zajímat