6

Jaro ti prozradí, co obnáší práce developera v msg life Slovakia

msg life Slovakia » Články » Náš tým » Jaro ti prozradí, co obnáší práce developera v msg life Slovakia

08. 11. 2021

8 min. čítania

Jaro pracuje ve společnosti msg life Slovakia téměř od jejího vzniku. Na vlastní oči mohl sledovat, jak začínající PIT Slovakia roste a kam jsme to jako msg life Slovakia dotáhli. Pracuje v malém týmu na produktu, který se vyvíjí jen v Bratislavě. Na své práci oceňuje hlavně přátelský kolektiv, který je pro něj velkou motivací. Přečti si, co všechno obnáší práce vývojáře v msg life Slovakia.

Jak dlouho už působíš v msg life Slovakia?

V msg life Slovakia pracuji v podstatě od jejího vzniku – od léta 2002.

Na jakou pozici jsi nastoupil?

Nastoupil jsem na pozici vývojáře.

Jakou pozici zastáváš teď?

Momentálně pracuji jako vývojář/programátor. Zároveň jsem vedoucím našeho malého týmu. Máme ale to štěstí, že se často podílíme i na tvorbě specifikací, takže máme přímý vliv i na to, jak budou jednotlivé věci fungovat.

Jak ses dostal k programování?

Popravdě, to už ani nevím. Pamatuji si ale, že už na střední škole mě to k programování vždy táhlo, i když tehdy jsem si ještě nedovedl pořádně představit, o co vlastně jde. Samozřejmě se od té doby i programování úplně změnilo.

Co tě zaujalo na práci v msg life Slovakia? Proč sis vybral právě nás?

Když jsem do naší firmy nastupoval, šlo o malou, nově založenou a v podstatě bezejmennou firmu. Kontakt jsem na ni dostal od kolegy, který tu už pracoval. Moje tehdejší firma v té době právě hromadně propouštěla, takže jsem neměl moc na výběr. O svém budoucím zaměstnavateli jsem se rozhodoval jenom na základě pocitů při pohovoru. Dnes by to už bylo určitě jiné. Na vlastní oči jsem mohl sledovat, jak začínající PIT Slovakia rostla a kam jako msg life Slovakia směřuje.

V čem se práce u nás liší od tvých předešlých pracovních zkušeností?

Já osobně nejvíc oceňuji přátelskou až rodinnou atmosféru, která ve firmě panuje. Nevím, čím to je, ale podobný názor jsem zaslechl i od dalších kolegů.

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Klidný pracovní den znamená, že se nerušeně věnuji svým úkolům – buď implementaci nových věcí, nebo opravě chyb. Náročný pracovní den se nese ve znamení různých telefonátů, především z Německa. Důvodem bývá nějaký problém, který je nutné okamžitě vyřešit. Pokud se tato situace opakuje příliš často, občas způsobuje stres. Kromě toho jsou na denním pořádku různé brainstormingy, konzultace, podpora testerů a podobné úkoly.

Co je náplní tvé práce? Na čem aktuálně pracuješ?

Momentálně věnujeme všechnu energii tomu, abychom úspěšně zvládli migraci nového zákazníka. Jedná se o velkou a úspěšnou firmu a tomu odpovídá i tlak na rychlost a kvalitu provedení.

Práce vývojářů na IT projektu
Tým vývojářů věnuje veškerou energii úspěšné migraci projektu nového zákazníka.

S kým vším komunikuješ a řešíš případné problémy?

Komunikuji samozřejmě se všemi členy našeho týmu, s našimi testery a denně jsem v kontaktu i s kolegy z Německa.

Na jakém projektu právě pracuješ?

Náš tým vyvíjí produkt msg.Pension. Je to webová aplikace pro správu účtů, na kterých si zaměstnanci šetří peníze na předčasný odchod do důchodu, respektive na důchod. Máme ho na starosti od jeho začátku a jeho vývoj probíhá jen u nás, v Bratislavě.

Máš zkušenosti i s jinými projekty v rámci msg life Slovakia?

Ano, předtím jsem se podílel na vývoji GUI pro msg.Life.

Jaké aplikace a programy využíváš při práci?

Programujeme v Eclipse, používáme JBoss a kromě toho samozřejmě využíváme všechny standardní programy jako MS Office a různé nástroje.

Jaké dovednosti a vědomosti jsou pro tvoji pracovní pozici důležité?

Důležité jsou samozřejmě znalosti různých technologií, které používáme na našem projektu. Velmi důležité je však mít dobré know-how z oblasti, které se náš produkt týká. Protože jsou specifikace nových funkcionalit často velmi vágní, je pak na nás, abychom vymysleli, jak daná věc vlastně bude fungovat. To často zabere většinu času potřebného na vývoj.

Co máš na své práci nejradši?

Nejradši mám, když během brainstormingu přijdeme na elegantní řešení daného problému. To nás utvrdí v tom, jak jsme dobří a jaký geniální systém vyrábíme :). Samozřejmě jsou k nezaplacení taky chvíle, kdy po obědě pijeme kávu a debatujeme. Někdy se rozhovor stočí i k pracovním záležitostem a nejednou se stalo, že jsme takhle jednoduše u kávy vyřešili nějaký ten dlouho se táhnoucí problém.

Odpolední káva v práci
Ve firmě vládne přátelská atmosféra.

Jací jsou tví kolegové?

Mám štěstí na kolegy a kvůli atmosféře, která ve firmě vládne, bych práci neměnil.

Jaké vlastnosti by měl mít tvůj nový kolega, aby zapadl do kolektivu?

Já osobně považuji za nejdůležitější to, jaký je to člověk. Technické věci se dají naučit, ale pokud si lidé vzájemně nesednou, tým nebude nikdy dobře fungovat, i když by byl složený z kvalifikovaných expertů.

Tři slova, která tě napadnou, když se řekne msg life Slovakia?

Přátelská atmosféra, dobrá nálada, férovost. Nedokázal jsem to říct třemi slovy?


Zaujala tě Michalova práce? Máš zkušenosti s agilním vývojem softwaru v IT společnosti a baví tě práce programátora? Anebo jsi dobrý v něčem jiném? Prohlédni si všechny naše volné pracovní nabídky, pošli nám životopis a absolvuj online pohovor.

08. 11. 2021

8 min. čtení

Mohlo by tě zajímat